Wolną Szkołę Demokratyczną na Ursynowie prowadzi Fundacja Wolna Szkoła.

Zarząd Fundacji:

• Dominik Granada, Prezes Zarządu
  • Joanna Zgarzańska, Członek Zarządu
  • Marcin Żelazek, Członek Zarządu

Rada Programowa:

• Margo Bruins, De Ruimte Democratic School z Holandii.
  • Emilia Kulpa-Nowak
  • Paulina Szeromska
  • Bartosz Szymczyk
  • Michał Borychowski
  • Kacper Woźniak

Opiekunowie

Dominik Granada

Prezes zarządu, opiekuje się najstarszą grupą szkolną Horda (od 6 klasy).

Jestem absolwentem 2 SLO w Warszawie, ukończyłem Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2013 r. zarządzam projektem Wolnej Szkoły. Chciałbym stworzyć taką przestrzeń dla dzieci, w której będą mogły rozwijać się w duchu edukacji demokratycznej.

Gosia Kucharczyk

Opiekuje się najstarszą grupą szkolną Horda (od 6 klasy).

Jestem certyfikowaną trenerką MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction). Jestem również pedagożką, trenerką umiejętności społecznych. Specjalizuję się w szkoleniach z tematów dotyczących uzależnień, przemocy, edukacji seksualnej, radzenia sobie ze stresem, relaksacji, integracji itp.

Anna Anari Janiec

Wsparcie psychologiczne w najstarszej grupie szkolnej Horda (od 6 klasy)

Nazywam się Anna Janiec – ale przyjaciele, współpracownicy i znajome dzieciaki mówią mi „Anari”. Od zawsze pociągały mnie kontakty z ludźmi, zgłębianie naszej natury, filozoficzne rozmowy i szeroko rozumiane bycie razem. Studia psychologiczne na Uniwersytecie Warszawskim to tylko jeden z przystanków na tej drodze.

Monika Chudziak

Opiekuje się dziećmi z klas 0-2

Jestem aktorką z doświadczeniem teatralnym, serialowym i reklamowym, od zawsze związana ze światem sztuki i metafory. Na swojej artystycznej ścieżce zajmowałam się również produkcją reklam i castingiem. Prowadziłam również zajęcia z improwizacji teatralnej dla dzieci w wieku 3-10 lat. Moje zainteresowania psychologią, rozwojem osobistym oraz potrzebami dziecka doprowadziły mnie do studiów podyplomowych na kierunku arteterapia.

Marika Liana

Opiekuje się dziećmi z klas 3-5

Jestem aktorką, filologiem rosyjskim o profilu pedagogicznym z przygotowaniem psychologicznym oraz arteterapeutką w trakcie certyfikacji na studiach podyplomowych w Warszawie. Od 4 lat prowadzę warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Zajęcia i Warsztaty

Magda Wojtaś

Tutorka, prowadzi zajęcia humanistyczne

Jestem humanistką, trenerką oraz miłośniczką wanilii i cynamonu. Przez większość swojego życia związana byłam z mediami: przygotowywałam, redagowałam i wydawałam materiały pisane i filmowe.

Agata Woźniak

Prowadzi zajęcia z języka angielskiego

Ukończyłam lingwistykę stosowaną ze specjalnością nauczycielsko-tłumaczeniową na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze w trakcie studiów odkryłam, że spełniam się w nauczaniu języków. Od tego czasu nieprzerwanie pracuję z dziećmi młodszymi i starszymi.

Łukasz Knap

Tutor storytellingu i kreatywnego pisania

Jestem tutorem storytellingu i kreatywnego pisania. Pomagam dzieciakom przelewać myśli na papier i wyrażać siebie poprzez tworzenie opowieści.

Łukasz Mizeracki

Prowadzi zajęcia z geografii, fizyki, matematyki, EDB

Ukończyłem psychologię i geologię na Uniwersytecie Warszawskim w ramach Kolegium MISMaP. Od zawsze byłem interdyscyplinarny i tak jest do dziś. Interesuje mnie wiele rzeczy, a z zawodu jestem odkrywcą, szeroko rozumianym edukatorem i wędrowcem.

Karolina Hanusek

Prowadzi zajęcia z biologii w Hordzie (grupa 6-8)

Badam, odkrywam, poznaję, stale uczę się i uczę innych, dziwię się i zachwycam, bo jestem ciekawa świata, bo jestem kreatywna i otwarta, bo lubię się rozwijać i razem odkrywać, bo chce zmieniać świat. Dlatego jestem naukowczynią, badaczką, wykładowczynią akademicką i nauczycielką.

Barbara Miszczak

Prowadzi zajęcia z języka niemieckiego

Jestem absolwentką germanistyki na Uniwersytecie Ludwika-Maxymiliana w Monachium, od ponad 20 lat związaną z Instytutem Goethego i Instytutem Austriackim w Warszawie, gdzie prowadzę zajęcia na różnych poziomach.

Zarząd i administracja

Dominik Granada

Prezes zarządu, opiekuje się najstarszą grupą szkolną Horda (od 6 klasy).

Joanna Zgarzańska

Członek Zarządu

Jestem absolwentką Liceum Ekonomicznego oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez wiele lat związana byłam z praca w administracji na uczelni wyższej. W Wolnej Szkole zajmuje się sprawami organizacyjno-administracyjnymi. Prywatnie mama dwóch córek, pasjonatka koncertów rockowych, przyrody, a także wycieczek pieszych i rowerowych.

Piotr Celiński

Opieka nad witryną internetową i infrastrukturą IT

Wspieram kadrę i uczniów Wolnej Szkoły Ursynów, kiedy napotykają problemy z oprogramowaniem, sprzętem tudzież innymi sprawami IT. Ogarniam szkolną witrynę internetową.

Inne

Niezbędne