Na rok 2020/2021 rekrutujemy dzieci do odpowiedników klas 1 – 6, nie prowadzimy rekrutacji do zerówki oraz klas 7 i 8. Szczegóły dotyczące opłat, znajdziecie Państwo tutaj. W roku 2020/2021 nie przewidujemy rekrutacji dzieci z diagnozami lub wskazaniami do diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu (w tym zespołu Aspergera) – więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w Podstawowych Informacjach o Projekcie poniżej.

W celu rekrutacji do projektu niezbędne jest wykonanie wszystkich kroków we wskazanej kolejności (np. na Warsztacie nie będą poruszane kwestie podstawowe zawarte w umieszczonym niżej opracowaniu).

Krok 1:

Krok 2:

Zapisz się na Warsztat Rekrutacyjny (wymagane).

Krok 3:

Musisz to zobaczyć!

Krok 4:

Umów się na spotkanie z psychologiem – wyślij mail na [email protected], podaj podstawowe informacje o dziecku, skontaktujemy się z Tobą (wymagane).

(spotkania będą się odbywały po zniesieniu ograniczeń w kontaktach ze względu na Covid-19)

Krok 5:

Sprawdź Formalności

Dla zaawansowanych

Dla Rodziców

Zobacz Webinarium o projekcie {nagranie: czerwiec 2019, nie uwzględnia modernizacji terenu, część informacji może być nieaktualna}

Polecane ksiązki:

• Wolne dzieci, Peter Gray
  • Summerhill, Alexander Sutherland Neill
  • Edukacja w wolności, David Gribble
  • „Nie” z miłości, Jesper Juul

Więcej materiałów.

Dla Dzieci i Rodziców

Prezentacja o projekcie (powstała 2017/2018, poprzednia lokalizacja)

Obejrzyj film o pierwszej szkole demokratycznej na świecie (4 odcinki):

Warsztat Rekrutacyjny

Kolejnym etapem rekrutacji jest warsztat dla rodziców. Dla tych, którzy po Spotkaniu Informacyjnym będą nadal zainteresowani procesem rekrutacyjnym, organizujemy warsztat dotyczący doświadczenia bycia rodzicem w naszej szkole. Opłata za warsztat wynosi 75 zł od osoby i musi zostać zaksięgowana na koncie Fundacji przynajmniej na dzień przed spotkaniem. Płatności przyjmujemy wyłącznie na konto Fundacji: 42 1090 2590 0000 0001 3642 4600. Obecność wszystkich opiekunów prawnych na warsztacie jest niezbędna dla kontynuacji procesu rekrutacyjnego.

Osoby zainteresowane warsztatem prosimy o kontakt: [email protected]

Warsztaty odbywają się w weekendy i trwają sześć godzin od 10.00 do 16.00.W czasie epidemii koronawirusa prowadzone są zdalnie za pośrednictwem platformy ZOOM.

Zapraszamy na warsztat bez dzieci, niestety nie zapewniamy opieki w czasie trwania warsztatu. W trakcie warsztatu podawany jest ciepły posiłek.

Rodziny, które mają za sobą warsztaty, mogą zapisać się na okres próbny (tydzień, lub miesiąc). W czasie epidemii koronawirusa możliwe są wcześniejsze okresy próbne online. Szczegóły okresów próbnych uzgadniane są indywidualnie.

Spotkanie z psychologiem

Ostatnim etapem rekrutacji jest spotkanie rodziców z psychologiem. Spotkanie jest płatne (70 pln/dziecko) i jest obowiązkowe. Przyjmujemy wyłącznie wpłaty na konto Fundacji: 42 1090 2590 0000 0001 3642 4600. W czasie epidemii koronawirusa spotkania zostały zawieszone, odbędą się tak szybko jak to będzie możliwe ze względów bezpieczeństwa.

Współpraca w ramach projektu jest możliwa, jeśli wszystkie strony – dziecko, rodzice i szkoła – są na nią gotowi. Na życzenie rodziców i/lub dziecka możliwe jest dodatkowe spotkanie (nieodpłatnie) z opiekunami lub zarządem w celu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości oraz podsumowania najważniejszych kwestii.

W trakcie rekrutacji możliwe jest zapisanie dziecka na okres próbny. Dziecko będące w naszej szkole w okresie próbnym staje się pełnoprawnym członkiem społeczności, doświadcza wolności wyboru, relacji z szanującymi je dorosłymi oraz ma możliwość brania udziału w zajęciach i wycieczkach.

Po przejściu rekrutacji:

Formalności

Dzieci szkolne potrzebują zgody na edukację domową , co wymaga przygotowania dokumentów wyszczególnionych obok (na ekranie telefonu poniżej).

Kolejnym krokiem jest dostarczenie wniosku do szkoły podstawowej, z którą współpracujemy:

Akademia Rosenberga
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Ul. Kwitnącej Wiśni 13, Łoziska
05-506 Lesznowola

Agnieszka Satalecka
Katarzyna Makarewicz
tel. 503 444 505

Decyzję o edukacji domowej można podjąć w dowolnym momencie roku szkolnego. Można ją także zawsze zmienić.

Zadzwoń jeśli masz pytania

Napisz jeśli masz pytanie

02. Opinię publicznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej

przypisanej do szkoły, do której obecnie uczęszcza dziecko.

03. Zdjęcie,

które nie jest obowiązkowe, ale przyśpieszy otrzymanie legitymacji szkolnej.

lat istnienia

uczniów