REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA na rok szkolny 2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 w grupie 5 PLUS mamy dwa miejsca dla dzieci z klas 5 lub 6.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt (kontakt@wolnaszkola.org.pl) w celu ustalenia harmonogramu rekrutacji. Obowiązują wszystkie etapy procesu rekrutacji do grupy 5 PLUS na rok szkolny 2021/2022.

REKRUTACJA na rok szkolny 2021 / 2022

Nie mamy miejsc dla dzieci z diagnozami lub wskazaniami do diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu (w tym zespołu Aspergera) lub wskazaniami do treningu umiejętności społecznych lub innych specjalnych potrzeb wychowawczych lub edukacyjnych.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w PODSTAWOWYCH INFORMACJACH O PROJEKCIE.

Etapy rekrutacji

WATAHA (klasy 1, 2, 3, 4)

REKRUTACJA ZAMKNIĘTA

KROK 1:

Przeczytaj uważnie PODSTAWOWE INFORMACJE O PROJEKCIE

Obejrzyj filmy z cyklu “O naszej szkole” zamieszczone na FB: https://www.facebook.com/watch/129749763885375/815769449030716

KROK 2:

Obejrzyj spotkanie z kadrą Wolnej Szkoły, dla rodziców i dzieci, o charakterze Q&A (pytania i odpowiedzi):

Jeśli po spotkaniu, będziecie Państwo zainteresowani, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dziecka na dzień rekrutacyjny:

KROK 3:

DZIEŃ REKRUTACYJNY (warsztaty dla dzieci i spotkanie z rodzicami)
Opłata: 150zł (za uczestnictwo jednego dziecka i rodziców)
Godziny spotkania: 10.00 – 14:00 (sobota)
Prosimy o wniesienie opłaty po potwierdzeniu mailem miejsca na zajęcia.

PLAN DNIA REKRUTACYJNEGO:
10:00 – 10:30 – KRĄG PORANNY
10:30 – 11:00 – WSPÓLNE ŚNIADANIE
11:00 – 12:00 – WARSZTAT DLA DZIECI
12:00 – 13:00 – GRA TERENOWA W LESIE (WYPRAWA DO LASU)
13:00 – 14:00 – CZAS NA SWOBODNĄ ZABAWĘ W SZKOLE I NA TERENIE OGRODU
13:00 – 14:00 – SPOTKANIE Z RODZICAMI I TOMKIEM (spotkanie o charakterze Q&A)

KROK 4:

Spotkanie indywidualne rodziców z Tomaszem Wrzoskiem w celu poznania dziecka i jego potrzeb rozwojowych (czas spotkania 1,5 godziny, platforma Zoom lub na żywo po wcześniejszym ustaleniu).

5PLUS (klasy 5, 6, 7, 8)

KROK 1:

Przeczytaj uważnie PODSTAWOWE INFORMACJE O PROJEKCIE

Obejrzyj filmy z cyklu “O naszej szkole” zamieszczone na FB https://www.facebook.com/watch/129749763885375/815769449030716

KROK 2:

Jeśli po spotkaniu, będziecie Państwo zainteresowani nawiązaniem współpracy, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia dziecka na dzień rekrutacyjny:

KROK 3:

Opłata: 150zł (za uczestnictwo jednego dziecka w procesie rekrutacji).

Prezentacja Projektów Kandydatów (spotkanie z opiekunami i uczniami Wolnej Szkoły).

Termin spotkania: do ustalenia indywidualnie.

Więcej informacji o projektach rekrutacyjnych znajdziecie Państwo poniżej.

KROK 4:

Spotkanie indywidualne z rodzicami w celu poznania dziecka i jego potrzeb rozwojowych (czas spotkania 1,5 godziny, platforma Zoom).

KROK 5 (dotyczy obu grup):

Ogłoszenie listy przyjętych oraz listy rezerwowej. Podpisanie umowy o współpracy.

Projekty rekrutacyjne

Kandydatów i kandydatki do grupy 5 PLUS Wolnej Szkoły, zapraszamy do przygotowania i zaprezentowania podczas rozmowy rekrutacyjnej własnych projektów.

Tematy do wyboru:

• Dlaczego chcę dołączyć do społeczności Wolnej Szkoły?
  • Czego chcę się (albo innych) nauczyć w Wolnej Szkole ?
  • Kim jestem? (co mnie interesuje, co jest dla mnie ważne)
  • Co by ty wymyślić….. (jeśli żaden z powyższych 3ech tematów Ci nie odpowiada)

Forma projektu (musi być ‘prezentowalny’ zdalnie przez Zoom, maksymalnie 15/20 minut): plakat, konstrukcja (np. z Lego), prezentacja, program komputerowy, książeczka, komiks, grafika, taniec, śpiew, wiersz, film poklatkowy, pantomima, inna forma wymyślona przez Ciebie itp., itd.

Pytania, wątpliwości? Napisz do nas: kontakt@wolnaszkola.org.pl

Przykładowe projekty

Dla zaawansowanych

Dla Rodziców

Zobacz Webinarium o projekcie {nagranie: czerwiec 2019, nie uwzględnia modernizacji terenu, część informacji może być nieaktualna}

Polecane ksiązki:

• Wolne dzieci, Peter Gray
  • Summerhill, Alexander Sutherland Neill
  • Edukacja w wolności, David Gribble
  • „Nie” z miłości, Jesper Juul

Więcej materiałów.

Dla Dzieci i Rodziców

Prezentacja o projekcie (powstała 2017/2018, poprzednia lokalizacja)

Obejrzyj film o pierwszej szkole demokratycznej na świecie (4 odcinki):

Po przejściu rekrutacji:

Formalności

Dzieci szkolne potrzebują zgody na edukację domową , co wymaga przygotowania dokumentów wyszczególnionych obok (na ekranie telefonu poniżej).

Kolejnym krokiem jest dostarczenie wniosku do szkoły podstawowej, z którą współpracujemy:

Akademia Rosenberga
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Ul. Kwitnącej Wiśni 13, Łoziska
05-506 Lesznowola

Agnieszka Satalecka
Katarzyna Makarewicz
e-mail: sekretariat@akademiarosenberga.pl
tel. 503 444 505

Decyzję o edukacji domowej można podjąć w dowolnym momencie roku szkolnego. Można ją także zawsze zmienić.

Zadzwoń jeśli masz pytania

Napisz jeśli masz pytanie

02. Opinię publicznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej

przypisanej do szkoły, do której obecnie uczęszcza dziecko.

03. Zdjęcie,

które nie jest obowiązkowe, ale przyśpieszy otrzymanie legitymacji szkolnej.