Ula Malko

Jestem psycholożką i trenerką. Skończyłam pięcioletnie magisterskie studia psychologiczne w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej a także, roczne Podyplomowe Studium Trenerów Grupowych przy Laboratorium Psychoedukacji. Pracuję w Ośrodku Regeneracja gdzie wspieram rodziców w budowaniu relacji z ich dziećmi, staram wzmacniać ich wiarę we własną intuicję i poczucie kompetencji. Od pięciu lat pracuję jako trenerka prowadząc szkolenia oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli, przede wszystkim współpracując z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego.

Przez kilka lat pracowałam w żłobko-przedszkolu gdzie doradzałam rodzicom i nauczycielkom. Od dwóch lat jestem ekspertką na forum „Wychowanie bez porażek” na portalu edziecko.pl. Jestem autorką publikacji m.in. o adaptacji do przedszkola, alternatywach wobec tzw. ‘karnego jeżyka’ a także o chwaleniu dzieci. Moje teksty są dostępne na portalu www.edziecko.pl. Przez rok pracowałam w szkole ucząc dzieci języka angielskiego. Dwa lata temu przeszłam szkolenie z pracy metodą projektów badawczych u profesor Lilian Katz, na Uniwersytecie w Illinois w USA i uwielbiam prowadzić projekty z dzieciakami, towarzyszyć im w procesie badania i odkrywania otaczającej ich rzeczywistości. Zachwyca mnie ciekawość, która nieustannie pcha je do działania, eksperymentowania, kwestionowania, stawiania nowych pytań. Czuję, że dzieci wciąż uczą mnie otwartości i ciekawości świata.

W Wolnej Szkole będę wspierać kadrę w pracy z dzieciakami, szczególnie tymi młodszymi. Z przyjemnością podzielę się też z dziećmi moją biologiczną pasją! Od kiedy pamiętam natura mnie fascynowała, do dziś lubię odkrywać jej prawa, próbować zrozumieć rządzące nią procesy. Prywatnie jestem mamą małego Teosia. Dużo podróżuję, robię zdjęcia, ćwiczę jogę i interesuję się zdrowym stylem życia.