Tę stronę prowadzi Fundacja Wolna Szkoła - społeczność rodziców i edukatorów, która zakłada pierwsze na południu Warszawy Przedszkole i Szkołę Demokratyczną. Rozpoczęliśmy działalność od września 2013. Zaczeliśmy od zakresu przedszkola i szkoły podstawowej (czyli od 3/4 do 11/12 lat), teraz nasi najstarsi kończą już 15 lat! A my planujemy w kolejnych latach chcemy rosnąć aż do matury.

W roku 2013 projekt rozpoczęło 11-ścioro dzieci. Nasz piąty rok szkolny kończymy w grupie 41 dzieci, w tym trzy czwarte to dzieci w wieku szkolnym.

 

ZAŁOŻYCIELE WOLNEJ SZKOŁY NA URSYNOWIE:

Wszystkie osoby niżej wymienione, występują jaka osoby prywatne, bez związku z prowadzoną przez nie zawodową i społeczną działalnością, reprezentują wyłącznie siebie i swoje poglądy.

Dominik Granada - tata dwójki dzieci, antropolog kultury. Absolwent 2 SLO w Warszawie, byłem drugim rocznikiem w historii naszego liceum. Zakładam Wolną Szkołę, bo wszystko co wiem wskazuje na to, że to jeden z najlepszych modeli edukacyjnych jaki mogę w obecnym momencie dla swoich (i nie tylko) dzieci stworzyć. Jestem zdeterminowany, żeby taka przestrzeń powstała bez znaczenia na przeszkody, które napotkam po drodze. Jestem wdzięczny wszystkim, którzywspółtworzą i wspierają mnie w tym projekcie. 

Więcej o tym dlaczego współtworzę naszą szkołę.

Staszek Wierzbicki - zwolennik naturalnej edukacji poprzez samodzielne odkrywanie tego co ciekawe bez regularnego dźwięku dzwonka. Tata dwóch wspaniałych dziewczyn 5 i 8 lat, mąż równie wspaniałej Dagmary :) Z zamiłowania odkrywca i praktyk naturalnej medycyny, z pasji fotografik. W pracy zarządzam dużymi zespołami rozproszonymi, rozwijam ludzi zawodowo, kontroluję budżety...