Magda Wojtas

Magda Wojtaś - opiekuje się młodszą grupą szkolną (od 1 do 3 klasy), prowadzi zajęcia humanistyczne

Jestem humanistką, trenerką i miłośniczką wanilii i cynamonu. Przez większość swojego życia związana byłam z mediami: przygotowywałam, redagowałam i wydawałam materiały pisane i filmowe. Aż przyszedł dzień, kiedy praca w mediach przestała mnie interesować. Zaczęłam szkolić nauczycieli i uczniów w ogólnopolskich projektach, potem trafiłam do Wolnej Szkoły Ursynów. To nieustająco mój poligon doświadczalny, tu uczę się równie dużo, co przekazuję wiedzy na zewnątrz. Próbuję spinać to z moim osobistym doświadczeniem mamy trojga dzieci uczących się poza szkołą już od lat. Nieustannie ciekawi mnie jak działa na człowieka środowisko, inni ludzie i to co ze sobą niosą, doświadczenia i obserwowanie świata.

W szkole prowadzę zajęcia tutorskie czyli o tym, jak się uczyć. Koordynuję też działania typowo szkolne dla grupy 0-3 oraz prowadzę zajęcia z języka polskiego dla starszych klas. Lubię działania interdyscyplinarne, łączenie nauk humanistycznych ze ścisłymi i z nowymi technologiami.

Co parę miesięcy robię sobie przerwę od życia i wtedy potrzebuję tylko pesto, lodów, książek i samotnych podróży. Jestem koneserem fatalnych polskich filmów oraz amatorskiego street artu. A w torebce mam zawsze kilka zaskakujących (mnie) gadżetów do szybkiej akcji „zróbmy coś”.