Magda Ratz Hernik

Jestem pedagogiem terapeutą, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Piąty rok pracuję jako pedagog w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej. Zajmuję się tam diagnozą przyczyn niepowodzeń szkolnych, prowadzę zajęcia terapeutyczne dla dzieci oraz warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców.

Ukończyłam wiele kursów doskonalących z zakresu pracy wychowawczej i terapeutycznej. Jestem terapeutą przetwarzania słuchowego Johansen IAS. Wcześniej przez cztery lata pracowałam jako nauczyciel w klasach I-III.

Interesuje mnie tematyka wspierania  rozwoju człowieka, szukania jego talentów i mocnych stron. Jestem zdania, że każdy ma potencjał, tylko czasem wymaga to dłuższego odkrywania ;-).

Prywatnie jestem mamą czwórki dzieci – od studenta do przedszkolaka. Kontakt z moimi dziećmi jest dla mnie źródłem radości i inspiracji. W wolnym czasie lubię aktywnie spędzać czas ze swoją rodziną, ale najbardziej relaksuje mnie kontakt z przyrodą, uwielbiam las, góry, pola, wodę czyli wszystko co można znaleźć poza miastem. Lubię  literaturę oraz kino.