Kacper Woźniak

Jestem magistrem psychologii i trenerem. Studiowałem w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej i w Szkole Trenerów TROP. Od siedmiu lat prowadzę szkolenia oraz warsztaty dla rodziców i nauczycieli małych dzieci. Współpracuję z Ośrodkiem Regeneracja oraz Fundacją Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego. Osiem lat pracowałem w przedszkolu, dwa lata jako nauczyciel w szkole podstawowej. Pracowałem również z młodzieżą gimnazjalną i licealną przy okazji realizacji warsztatów rozwiązywania konfliktów i przeciwdziałania przemocy. Wiele razy prowadziłem obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Obecnie pracuję jako psycholog w trzech przedszkolach.

W Wolnej Szkole chciałbym prowadzić z dziećmi projekty badawcze. Szkoliłem się z pracy tą metodą u profesor Lilian Katz, na Uniwersytecie w Illinois w USA. Od dwóch lat urządzam pikniki badawcze na których dzieci biorą udział w projektach. To niezwykłe móc obserwować jak dzieci zapalają się do działania, jak są kreatywne i jak dużo satysfakcji daje im to, że się czegoś dowiadują, coś odkrywają. To jest trochę jak towarzyszenie jakiemuś pionierowi w odkrywaniu nowego, fascynującego miejsca. Dzieci mają w sobie nieskończone pokłady ciekawości, uwielbiam być przy nich gdy ta ciekawość się ujawnia.

Fascynują mnie gry, zwłaszcza zespołowe, takie jak np. The World Peace Game - symulator geopolityczny, w którym gracze mają za zadanie rozwiązać jak najwięcej problemów z którymi boryka się świat w grze. Chciałbym móc zaproponować dzieciakom m.in. tę grę. Prywatnie jestem ojcem i mężem. Jestem żeglarzem i instruktorem snowboardu. Dużo frajdy sprawia mi majsterkowanie.