Jakub Rościszewski

Jestem na czwartym roku psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Ukończyłem kurs wychowawcy oraz kurs trenera interpersonalnego.

Do 2013 roku byłem wychowawcą 30 osobowej grupy dzieci w Sekcji Rodzin Klubu Inteligencji Katolickiej. Wciąż działam w Klubie jako wychowawca, m. in. podczas rejsu po Mazurach w lipcu 2015.

W Wolnej Szkole opiekuje się starszymi dziećmi. Prowadzę w szkole zajęcia z wychowania fizycznego i informatyki. Lubię pracę z dziećmi, ponieważ mam poczucie, że nie tylko my (dorośli) ich czegoś uczymy, ale od nich też możemy się czegoś nauczyć. Przede wszystkim myślę, że uczą nas wrażliwości i pokazują nam inne postrzeganie świata.

Jestem członkiem Inicjatywy Wolna Białoruś i pomagam przy organizacji wydarzeń mających na celu zwrócenie uwagi na nieposzanowanie praw człowieka. M.in. współorganizowałem kilka koncertów „Solidarni z Białorusią”, które sa głownym wydarzeniem organizacji.

Jako wolontariusz nakręciłem film na temat funkcjonowania domu i wartości osób niepełnosprawnych w Środowiskowym Domu Samoopieki.

Osobiście często biegam i gram w piłkę nożną, ale zdarza mi się uprawiać też inne sporty. Interesuje się również żeglarstwem, fotografią, montażem filmowym i technologiami informatycznymi.