Jak do nas dołączyć

Projekt jest otwarty dla dzieci w edukacji pozaszkolnej w wieku od 3 do 18 lat. Można z nami zostać aż do matury!

Dzieci w wieku szkolnymDzieci w wieku przedszkolnym

Spotkanie informacyjne

Jest pierwszym etapem rekrutacji. Na spotkaniu opowiemy:

• skrótowo o historii szkół demokratycznych,
  • czym jest Wolna Szkoła,
  • o filozofii naszej pracy z dziećmi,
  • jak wygląda dzień w Szkole,
  • jakie są formalne założenia i ramy działania naszego projektu.

Spotkanie trwa 2 godziny i jest nieodpłatne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek ich dzieci. Obecnie w projekcie uczestniczą dzieci od 3 do 15 lat.

Sugerujemy, o ile to możliwe, przyjście bez dzieci. Nasze doświadczenie podpowiada, że warto, by w procesie rekrutacji brali udział wszyscy prawni opiekunowie dzieci.

Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o kontakt: kontakt@wolnaszkola.org.pl

O dacie spotkania poinformujemy mailem. Polecamy też śledzenie profilu Wolna Szkoła na Facebooku gdzie informacje o spotkaniach pojawiają się najszybciej.

Warsztaty

Drugim etapem rekrutacji jest warsztat dla rodziców. Dla tych, którzy po Spotkaniu Informacyjnym, będą nadal zainteresowani procesem rekrutacyjnym, organizujemy warsztat, dotyczący doświadczenia bycia rodzicem w naszej szkole. Warsztat jest płatny z góry, opłata wynosi 75 zł od osoby. Płatności przyjmujemy wyłącznie na konto Fundacji:42 1090 2590 0000 0001 3642 4600. Płatność musi zostać zaksięgowana na koncie Fundacji przynajmniej na dzień przed spotkaniem. Obecność wszystkich opiekunów prawnych na warsztacie jest niezbędna dla kontynuacji procesu rekrutacyjnego.

Osoby zainteresowane warsztatem prosimy o kontakt: kontakt@wolnaszkola.org.pl Warsztaty odbywają się w weekendy i trwają sześć godzin.

Zapraszamy na warsztat bez dzieci, niestety nie zapewniamy opieki w czasie trwania warsztatu. W trakcie warsztatu podawany jest ciepły posiłek.

Rodziny, które mają za sobą warsztaty, mogą zapisać się na okres próbny (1 dzień, tydzień, lub miesiąc). Szczegóły okresów próbnych uzgadniane są indywidualnie.

Spotkanie rodzinne

Ostatnim etapem jest rozmowa rodzinna i spotkanie z psychologiem

Współpraca w ramach projektu jest możliwa, jeśli wszystkie strony (dziecko, rodzice, szkoła) są na nią gotowi. Na życzenie rodziców, możliwe jest spotkanie w celu wyjaśnienia ostatecznie wszelkich wątpliwości, obaw oraz podsumowanie najważniejszych kwestii. Na tym spotkaniu jest także czas na rozmowę z dzieckiem i wyjaśnienie / opowiedzenie o sposobie działania projektu.  Zazwyczaj takie spotkanie trwa od 1 do 2 godzin.

W innym terminie odbywa się spotkanie tylko dla rodziców / opiekunów prawnych dzieci z psychologiem szkolnym. To spotkanie jest obowiązkowe.

Oba spotkania łącznie są płatne z góry 150 zł, jeśli rodzice decydują się wyłącznie na spotkanie z psychologiem, wtedy koszt spotkania to 70 pln / dziecko. Przyjmujemy wyłącznie wpłaty na konto Fundacji: 42 1090 2590 0000 0001 3642 4600.

W trakcie rekrutacji możliwe jest zapisanie dziecka na okres próbny. Dziecko będące w naszej szkole w okresie próbnym staje się pełnoprawnym członkiem naszej społeczności, doświadcza wolności wyboru, relacji z szanującymi je dorosłymi, ma możliwość brania udziału w zajęciach i wycieczkach.

Po przejściu rekrutacji:

Formalności

By zapisać dziecko do grupy przedszkolnej w Wolnej Szkole Ursynów niepotrzebne są żadne formalności poza pozytywnym zakończeniem naszej rekrutacji.
Dzieci szkolne potrzebują być przepisane do edukacji domowej. By tego dokonać, trzeba przygotować dokumenty wyszczególnione obok (na telefonie poniżej)

A następnie wysłać wniosek do szkoły podstawowej, z którą współpracujemy:

Akademia Rosenberga
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Ul. Kwitnącej Wiśni 13, Łoziska
05-506 Lesznowola

Agnieszka Satalecka
Katarzyna Makarewicz
e-mail: sekretariat@akademiarosenberga.pl
tel. 503 444 505

Decyzję o edukacji domowej można podjąć w dowolnym momencie roku szkolnego. Można ją także zawsze zmienić.

Zadzwoń jeśli masz pytania

Napisz jeśli masz pytanie

01. Wniosek o spełnianie obowiązku szkolnego poza szkołą zawierający

• Wniosek o edukację domową
  • Zobowiązanie do przystępowania do egzaminów
  • Oświadczenie o zapewnieniu warunków

02. Opinię publicznej Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej

przypisanej do szkoły, do której obecnie uczęszcza dziecko,

03.Kwestionariusz informacyjny

z kompletem danych osobowych

04. Zdjęcie do legitymacji szkolnej

nie jest obowiązkowe, ale przyśpiesza otrzymanie legitymacji

Przedszkolne spotkanie rekrutacyjne

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym mają jedno spotkanie, na którym omawiamy:

• najważniejsze założenia Wolnego Przedszkola,
  • formalne ramy działania naszego projektu.
  • filozofię naszej pracy z dziećmi
  • przykłady z naszej praktyki, pokazujemy zdjęcia
  • odpowiadamy na pytania dotyczące naszej praktyki
  • Spotkanie trwa dwie godziny i jest nieodpłatne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dzieci w wieku 3-6 lat. O ile to możliwe, sugerujemy przyjście bez dzieci. Nasze doświadczenie podpowiada, że warto, by w procesie rekrutacji brali udział wszyscy prawni opiekunowie dzieci.
Osoby zainteresowane spotkaniem prosimy o kontakt: kontakt@wolnaszkola.org.pl; O dacie spotkania poinformujemy mailem, polecamy też śledzenie profilu Wolna Szkoła na Facebooku gdzie informacje o spotkaniach pojawiają się najszybciej.

Rodzice, którzy byli na spotkaniu rekrutacyjnym i są zainteresowani zapisaniem dziecka do punkty przedszkolnego, zapraszani są na rozmowę rodzinną.

lat istnienia

uczniów

opiekunów i mentorów

Masz pytania?

Fundacja Wolna Szkoła

Telefon: 22 643 24 81, 509 725 604
poniedziałek-piątek od 8.00 do 16.00
email: kontakt@wolnaszkola.org.pl

ul. Pelikanów 23/25

error: Content is protected !!