Dorota Bregin

Jestem z wykształcenia pedagożką (specjalność: animacja społeczno-kulturalna). Pracuję jako trenerka z zakresu różnorodności, równych szans, antydyskryminacji. Od 2009 roku współpracuję z Fundacją Rozwoju Dzieci im. J. A. Komeńskiego, gdzie zajmuję się wypracowywaniem wraz ze społecznościami lokalnymi planów wspierania rozwoju najmłodszych dzieci i tworzenia Centrów Dziecka i Rodziny a także wypracowuję lokalne strategie wyrównywania szans edukacyjnych. Jestem też instruktorką dogoterapii w Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Praca z psami to moja wielka pasja, w jej realizacji pomagają mi emerytowana kundelka Luna (z tytułem psa terapeuty) oraz młoda i nieco zwiariowana owczarka australijska Spacja (obecnie szkoląca się do pracy w dogoterapii).

W pracy w szkole najważniejsze jest dla mnie wspieranie Dzieci w efektywnej komunikacji, bez przemocy, z nastawieniem na rozwiązywanie konfliktów. Uczę się od nich widzenia świata takim jakim jest, bez "dorosłych okularów" nakładanych nam w czasie dorastania :)