Alek Woźniak

Alek Woźniak - opiekuje się najstarszą grupą szkolną (od 4 klasy);

Z wykształcenia tłumacz, w Wolnej Szkole jestem opiekunem najstarszych dzieci. Prowadzę warsztaty bushcraftowe, miniwyprawy, wspieram pracę w sali technicznej, gram z dziećmi na instrumentach, nie stronię też od sportów, podchodów i ogólnej aktywności fizycznej. Prowadzę również rekrutację opowiadając rodzicom o szkole podczas Spotkań Informacyjnych.

Przez cały okres edukacji obowiązkowej uważałem się za kiepskiego ucznia i bardzo nie lubiłem szkoły. Gdy tylko poczułem wolność, zacząłem z pasją poszukiwać i odkrywać. Przez rok studiowałem archeologię na UKSW, potem językoznawstwo i równolegle wiedzę o kulturze (UW), by magisterkę napisać w University of London na temat rynku gazu ziemnego we współczesnych Chinach. Właśnie tak traktuję edukację – jako pasjonującą przygodę, która tylko wtedy może się w pełni udać, gdy oparta jest na wolnych wyborach i ich konsekwencjach. Wierzę że prawidłowy rozwój musi odpowiadać indywidualnym potrzebom i nie ograniczać się do wkuwania wzorów z fizyki i dat z historii. Staram się nie pomijać takich sfer jak: fizyczna, intelektualna, społeczna, artystyczna, ale również duchowa.