Blog wolnej szkoły

• Start
    Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
  • Kategorie
    Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
  • Blogerzy
    Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
    Login Login form

Wolność do...

Dodany przez @ w nasze dzieci
  • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
  • Wyświetleń: 482
  • Prenumeruj ten wpis
  • Wydrukuj

Wolność to coś z czym dziecko się rodzi czy coś czego się uczy?

Mówić "tak', "nie" z mocą i przekonaniem, znać swoje potrzeby, robić jak najczęściej to, co się kocha - to ważne czy wcale nie?

Cieszy mnie, kiedy dzieci z Wolnej Szkoły przyglądają się temu, czego potrzebują i podejmują wyzwanie zorganizowania sobie czasu według tego, co odkrywają w sobie.

Powoli zmienia się źródło inicjatywy: uczestniczyłam już w prowadzonych przez naszych uczniów lekcjach z beat-boxu, dyskotekach czy szyciu misia w jedno południe, jeżdżeniu na hulajnogach w deszczowe, zimne dni, pieczenia 5-minutowego ciasta w długie, jesienne wieczory, robienia pomponów na widelcu (to akurat był mój pomysł), lekcjach matematyki i polskiego zamówionych przez młodszych i starszych (choć nauka"odłamków' jeszcze czeka na swoją kolej).

Cieszę się, że dzieci mówią TAK sobie samym i sobie nawzajem.

wolnosc-do-1.jpg

wolnosc-do-2.jpg