Blog wolnej szkoły

 • Start
  Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
 • Kategorie
  Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
 • Login
  Login Login form

Starsi i młodsi

Dodany przez @ w dzień jak codzień w szkole
 • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
 • Wyświetleń: 899
 • Prenumeruj ten wpis
 • Wydrukuj

Wiele jest takich sytuacji w naszej szkole, w której starsi są opiekuńczy wobec młodszych, choć nie tak często zdarza się coś takiego jak dziś. Starsze dziecko biorące udział w tej historii miało bowiem 4,5 roku a młodsze 3:

Stefan prosi o pomoc przy ubieraniu się na spacer. Odzywa się Nina: "Ja Ci Stefuś pomogę." Zakłada mu buty i pomaga załozyć kurtkę. "Stefan masz czapkę? Trzeba założyć czapkę." Stefan stoi bardzo spokojnie i "pomocnie",  pozwala sobie wcisnąć czapkę aż po sam nos. :)

b2ap3_thumbnail_starsi-i-mlodsi-1.jpg

Na zdjęciu inna sytuacja. Radek "uczy Kamilę czytać" (jego słowa). Uczą się oboje bo to słownik angielsko-polski.

b2ap3_thumbnail_starsi-i-mlodsi-2.jpg

1