Blog wolnej szkoły

 • Start
  Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
 • Kategorie
  Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
 • Login
  Login Login form

Sensoryczne pisanie - zerówka w Wolnej Szkole

Dodany przez @ w dzień jak codzień w szkole
 • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
 • Wyświetleń: 1051
 • Prenumeruj ten wpis
 • Wydrukuj

Wiele dzieci, które do nas przychodzi po zerówce w tradycyjnej szkole szczerze nie cierpi pisać. Szlaczki kojarzą im się z bólem brzucha i wielką nudą.

Kiedy u nas mają do wyboru ćwiczenie pisania albo zabawę wybierają zabawę. Zaczęłam prowadzić zajęcia z literek sensorycznych by móc im towarzyszyć w jednym i drugim. Pisaliśmy do tej pory truskawkami (mniam), układaliśmy wyrazy z wełny, cienkiego drutu i kolorowych zakrętek. Bawiliśmy się świetnie - nawet dużo młodsze dzieci mogły ( i chciały! ) uczyć się z nami liter pisanych. Zamierzamy iść dalej w tym kierunku. Następny przystanek to literki - pluszaki i czekolada! :)

sensoryczne-pisanie-zerowka-w-wolnej-szkole-1.jpg

sensoryczne-pisanie-zerowka-w-wolnej-szkole-2.jpg

0