Blog wolnej szkoły

 • Start
  Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
 • Kategorie
  Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
 • Blogerzy
  Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
 • Login
  Login Login form

Niewidzialna Jaszczurka i inne projekty.

Dodany przez @ w dzień jak codzień w szkole
 • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
 • Wyświetleń: 174
 • Prenumeruj ten wpis
 • Wydrukuj

Pięć lat temu, kiedy zakładaliśmy Wolną Szkołę wypłynęliśmy na nieznane morze. Bardzo szybko na naszym szlaku zaczęły pojawiać się wyzwania dla nas - dorosłych (rodziców i opiekunów). Jedno z nich to Projekty! Pamiętam, kiedy po pół roku rozstawaliśmy się z jedną z rodzin, która zrezygnowała z naszej szkoły nie szkoły usłyszałem: "Moje dziecko ma już prawie 7 lat, ja w pracy prowadzę i kończę projekty i ona też powinna się tego nauczyć a tu tylko się bawi"

b2ap3_thumbnail_IMG_0033.JPG

W trakcie tego samego roku, dwóch chłopców zamarzyło sprowadzić do szkoły agamę (jaszczurkę). Wykonali wiele czynności, żeby doprowadzić do końca ten 'projekt' - pozostało wykonać jeden telefon i przelew. Do dziś mamy niewidzialną jaszczurkę.

b2ap3_thumbnail_IMG_20180605_154016.jpg

Dzisiaj Golf 1 i 3/4 powstał w kilka godzin w naszym warsztacie, został przetestowany na trasie do McDrive i z powrotem a następnie zaparkowany na, a jakże, parkingu szkolnym.

My dorośli, jesteśmy więźniami swoich przekonań, mamy też łatwość w wymaganiu od dzieci więcej niż od nas samych. Z drugiej strony dostrzegamy najczęściej to co duże i rzucające się w oko. W Wolnej Szkole staramy się pamiętać, że, to dzieci oceniają jakość swoich własnych projektów i ustalają harmonogram ich powstawania a także decydują o ich przerwaniu.

 

0