Blog wolnej szkoły

• Start
    Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
  • Kategorie
    Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
  • Blogerzy
    Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
    Login Login form

Nasze dziewczyny

Dodany przez @ w nasze dzieci
  • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
  • Wyświetleń: 477
  • Prenumeruj ten wpis
  • Wydrukuj

Przedstawialiśmy jakiś czas temu kilku chłopaków z Wolnej Szkoły. Pora na dziewczyny!

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-1.jpg

W ciągu tego roku były z nami naprawdę świetne dziewczyny - razem z chłopcami a czasami w gronie wyłącznie kobiecym:

• tańczyłyśmy
    • wspinałyśmy się na kłody i drzewa
    • malowałyśmy i lepiłyśmy z plasteliny

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-2.jpg

• uczyłyśmy się krzyczeć jak wojowniczki (było wtedy naprawdę głośno i wesoło)
    • robiłyśmy mikstury z i dla roślin w naszym ogrodzie
    • poznawałyśmy dzikie rośliny jadalne i doprawiałyśmy nimi obiad (zwłaszcza Kamila)

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-3.jpg

• szyłyśmy innowacyjną "metodą zszywaczową" i tradycyjną, aby potem zrobić pokaz mody
    • organizowałyśmy kiermasze z modelinowymi koralami i wazonami z błota ;) (zwłaszcza Tosia)
    • pisałyśmy wiersze i scenariusze sztuk teatralnych, w których potem brałyśmy udział

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-4.jpg

• grałyśmy w piłkę nożną z chłopakami (zwłaszcza Magda)
    • śpiewałyśmy (zwłaszcza Kalina)
    • uczłyśmy się matematyki, polskiego i angielskiego (zwłaszcza angielskiego)
    • budowałyśmy przyjaźnie i z innymi dziewczynkami i z chłopcami

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-5.jpg

• robiłyśmy sobie maseczki ze śmietany i kolorowe malunki na twarzy oraz rękach i nogach (zwłaszcza Kamila)
    • brałyśmy udział w części spotkań szkolnych a nawet im przewodziłyśmy (zwłaszcza Marta)
    • czytałyśmy książki i komiksy (zwłaszcza z Niną)

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-6.jpg

• brałyśmy udział w bitwach na kulki
  • rysowałyśmy po czym się dało, z niektórych rzeczy nie dało się potem tego zbyt łatwo zetrzeć ;)
  • i jeszcze wiele, wiele więcej

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-7.jpg

W skład Kadry oprócz Dominika i Kacpra wchodzą 3 dziewczyny Ania, Justyna i Zuza. Jest też z nami wolontariuszka Magda. Wszyskie cztery jesteśmy świetne, mądre i otwarte na wyzwania edukacji demokratycznej. :) Mamy dużo różnych zainteresowań, które być może Wy już dzielicie z nami a może dopiero zaczniecie - są to np. taniec, piłka nożna, angielski, szycie przytulanek i robienie kolczyków z wełny, Wendo (sztuka walki i asertywności dla kobiet), jazda konna, czytanie.

b2ap3_thumbnail_nasze-dziewczyny-8.jpg

Swoim doświadczeniem i mądrością wspiera nas też Agnieszka Stein autorka wielu książek o dzieciach, psycholog dla rodziców. http://agnieszkastein.pl/

Przez pewien czas były z także Jodie i Magda, które obecnie są bardzo zajęte swoimi pasjami - również bliskimi edukacji demokratycznej. Jodie rozwija ogród społeczny na Rakowcu a Magda pracuje w żłobku towarzysząc najmłodszym w pełnej swobody i wolności zabawie.

Bardzo podoba nam się współpraca i współtworzenie społeczności z dziewczynami. Do tej pory zgłosiło się do nas więcej chłopców z czego się bardzo cieszymy, ale potrzebujemy też Waszej energii dziewczyny! Do zobaczenia mam nadzieję w przyszłym roku.

Justyna

P.S. Do edukacji demokratycznej można przejść od niedawna w każdym momencie roku szkolnego, w związku z czym rekrutacja będzie trwać od września.