Blog wolnej szkoły

• Start
    Start Miejsce gdzie znajdziesz wszystkie wpisy bloga z tej strony.
  • Kategorie
    Kategorie Wywietla listę kategorii tego bloga.
  • Blogerzy
    Blogerzy Wyszukaj swojego ulubionego blogera z tej strony.
    Login Login form

Integracja Sensoryczna

Dodany przez @ w dzień jak codzień w szkole
  • Rozmiar tekstu: większy mniejszy
  • Wyświetleń: 501
  • Prenumeruj ten wpis
  • Wydrukuj

b2ap3_thumbnail_integracja-sensoryczna-1.jpg

Co mają wspólnego bieganie po lesie i łapanie żab, usuwanie z dyni jej "wnętrzności" gołymi rękami (latarenki na halloween), sianie rzodkiewek, robienie ciasteczek?

"Integracja sensoryczna to zdolność dziecka do odczuwania, rozumienia i organizowania informacji dostarczanych przez zmysły z otoczenia oraz z własnego organizmu. Mówiąc w skrócie, integracja sensoryczna pozwala segregować, porządkować i składać razem pojedyncze bodźce w pełne funkcje mózgu. Gdy funkcje te są zrównoważone, motoryka ciała łatwo dostosowuje się do otoczenia, umysł łatwo przyswaja informacje, a „dobre” zachowanie pojawia się w sposób naturalny. Integracja sensoryczna wpływa także na rozwój dziecka, zdolność do nauki i samooceną" Godzin Emmons P., McKendry Anderson L. (2007)