* film o Wolnej Szkole w Albany / NY http://vimeo.com/16115695

* i drugi "Zakazana Edukacja": http://youtu.be/JLyo8yjKeGY

Sugerujemy aby na spotkaniu obecni byli wszyscy opiekunowie prawni dziecka / dzieci, na dalszych etapach rekrutacji będzie to wymóg formalny. Z doświadczenia wiemy (sami braliśmy udział w takich spotkaniach w poprzednich latach), że rodzicom może być trudniej skupić się na całym spotkaniu jeśli są również dzieci, ze swojej strony nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

Do zobaczenia

Już we wtorek rozpoczyna się nowy rok w Wolnej Szkole. Zapraszamy 1 września w godzinach od 9 do 14.

Fundacja Wolna Szkoła zaprasza 10 czerwca w środę o godzinie 17.00 na spotkanie informacyjne dla Rodziców i Dzieci zainteresowanych uczestnictwem w projekcie Szkoły Demokratycznej. Chętnie pokażemy naszą szkołę i opowiemy jak wygląda codzienność w projekcie. Czytaj więcej: Spotkanie informacyjne 10 czerwca 2015

eudec graphicFundacja Bullerbyn zaprasza na doroczny międzynarodowy zjazd szkół demokratycznych EUDEC 2015, który w tym roku będzie miał miejsce w Ojrzanowie 40 km od Warszawy.

Po zjeździe EUDECu, zapraszamy wszystkich na 2-dniową otwartą Konferencję do Warszawy. Konferencja będzie poświęcona edukacji, relacjom dziecko-dorosły oraz wewnątrzsterowności i uczeniu się w podążaniu za własnymi potrzebami/zainteresowaniami. Celem tych otwartych dla publiczności z zewnątrz sesji będzie wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów oraz inspirowanie do działania.

Planujemy, aby wykłady prowadzone były przez uznanych w środowisku prelegentów/autorów/działaczy ze Stanów Zjednoczonych, Europy, w tym z Polski.

Więcej informacji na stronie http://bullerbyn.org.pl/eudec-szczegoly-2/

Fundacja Wolna Szkoła zaprasza 4 Lutego w środę o godzinie 17.00 na spotkanie informacyjne dla Rodziców i Dzieci zainteresowanych uczestnictwem w projekcie Szkoły Demokratycznej. Chętnie pokażemy naszą szkołę i opowiemy jak wygląda codzienność w projekcie.

Formularz elektroniczny

Nasze spotkanie nie będzie poświęcone ogólnej tematyce edukacji demokratycznej (prosimy o zapoznanie się z już dostępnymi materiałami i literaturą), ani doświadczeniom związanym z zakładaniem szkoły demokratycznej. Chcemy pokazać Państwu nasz projekt i opowiedzieć jak działa.Poza polecaną literaturą (lista znajduje się na naszej stronie internetowej) i już zamieszczonymi filmami / filmikami polecamy szczególnie te filmy dokumentalne:

* film o Wolnej Szkole w Albany / NY http://vimeo.com/16115695

* i drugi "Zakazana Edukacja": http://youtu.be/JLyo8yjKeGY

O ile to możliwe sugerujemy aby na spotkaniu obecni byli wszyscy opiekunowie prawni dziecka / dzieci; z doświadczenia wiemy (sami braliśmy udział w takich spotkaniach w zeszłym roku), że rodzicom może być trudno skupić się na całym spotkaniu jeśli są również dzieci, ze swojej strony nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

Do zobaczenia