Szanowni Państwo,

Dziękujemy za zainteresowanie projektem „Wolna Szkoła Demokratyczna”.

Jesteśmy grupą rodziców, którzy zdecydowali się na przejęcie odpowiedzialności za proces edukacji swoich dzieci i podjęli wyzwanie stworzenia innowacyjnego środowiska do nauki w oparciu o zasady edukacji demokratycznej. Jesteśmy dopiero na początku tej drogi, jeszcze wiele pracy i wysiłku przed nami.

Z przyjemnością podzielimy się w przyszłości naszymi doświadczeniami, a także zaprosimy gości, jak tylko społeczność szkolna uzna, że nadszedł na to odpowiedni moment. Do tego czasu zwracamy się o uszanowanie prywatności naszej i naszych dzieci oraz umożliwienie nam realizacji naszego marzenia: środowiska edukacyjnego bez przemocy, opartego na alternatywnych (do tradycyjnego modelu szkoły) zasadach funkcjonowania.

Tym samym chcielibyśmy poinformować, że kierując się dobrem naszych dzieci, Zarząd Fundacji i Rodzice nie przewidują w chwili obecnej możliwości realizacji reportaży i wywiadów, a w szczególności pobytów dziennikarzy w trakcie zajęć i warsztatów. Ze swojej strony, w miarę możliwości, będziemy zamieszczać bieżące informacje na naszym profilu na facebooku.

Wszystkich zainteresowanych tematyką edukacji demokratycznej odsyłamy do licznych materiałów dostępnych na stronach www.ed.org.pl oraz www.edukacjademokratyczna.pl, a także książek (np. dostępnych w języku polskim, autorstwa Janusza Korczaka, Davida Gribble, czy w języku angielskim Chrisa Mercogliano, Kirstan Morrison i Petera Greya) i filmów dostępnych w internecie. Tym, którzy chcieliby zobaczyć na żywo funkcjonowanie podobnych projektów, polecamy kontakt z Europejską Siecią Szkół Demokratycznych (EUDEC.ORG) i wizytę w jednej z funkcjonujących dłużej szkół.

Z poważaniem,

Dominik Granada
Prezes Zarządu
Fundacja Wolna Szkoła