Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania objęła nasz projekt Patronatem. Razem stworzymy środowisko technologiczne, które będzie wspierało świadomy rozwój dzieci jako twórców a nie wyłącznie konsumentów.

Przygotowaliśmy gotowy formularz zgłoszeniowy. Do pobrania tutaj

----------------------------------------------

Zakładamy Szkołę Demokratyczną w Warszawie. Nasza szkoła będzie zlokalizowana na południowych obrzeżach Warszawy. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "o Nas".

1) Jeśli jesteś rodzicem i chcesz aby Twoje dziecko od września chodziło do pierwszej w Warszawie Szkoły Demokratycznej, wyślij maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podaj liczbę i wiek dzieci, skontaktujemy się z Tobą kiedy ruszy rekrutacja.

2) Chcesz współtworzyć szkołę, tzn. jesteś gotów włożyć dużo pracy i własnych zasobów aby taka szkoła powstała już we wrześniu 2013, wyślij maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i napisz co chcesz zrobić.

3) W innej sprawie napisz maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Warszawie rusza także we wrześniu 2013 Wolna Szkoła na Bielanach, w Poznaniu Szkoła Trampolina, w Łodzi Przyjazna Szkoła a także w 2014 r. szkoła w Świętochowie.

Od 24 kwietnia, projekt Szkoły Demokratycznej na Południu Warszawy jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenie Szkół Demokratycznych EUDEC a także AERO, amerykańskiej organizacji zrzeszającej innowatorów edukacyjnych -  pod nazwą (tymczasową) Granada Free

eudec_logoaero