W razie otrzymania tego newslettera proszę nie reagować nerwowo - parametryzujemy moduł newslettera.

Admin Strony Wolnej Szkoły

Fundacja Wolna Szkoła daje dzieciom szansę na rozwijanie talentów, pełne radości szczęśliwe dzieciństwo i czas na zabawę. Uczy współpracy i odpowiedzialności. Z szacunkiem traktuje każde dziecko, dając mu prawo głosu i wyboru. Dzięki indywidualnemu podejściu dzieci budują poczucie własnej wartości, które pozwoli im na szczęśliwe wejście w dorosłość.

Budujemy środowisko edukacyjne w oparciu o zasady Edukacji Demokratycznej i inspirowane pedagogiką Janusza Korczaka, pomóż nam stworzyć wyjątkowe miejsce dla Dzieci!

Przekaż Darowiznę:

Bank PEKAO SA 57 1240 6250 1111 0010 5312 3999

Już wkrótce na tej stronie będzie możliwość przekazania Darowizny On-line

Dziękujemy

Drogi użytkowniku strony wolnaszkola.org.pl. Wiemy, że nazwałeś się {username} choć naprawdę nazywasz się {name}. Korzystamy z twojego adresu email {email} ponieważ nam go nieopatrznie udostępniłeś. Nie zaprzestaniemy wysyłać Ci korespondencji chyba, że się wypiszesz klikając ten link {unsubscribe}, ale wiedz, że zranisz tym nasze serca.

Rybik cukrowy z plasteliny - złapaliśmy jednego, obserwowaliśmy go, dowiedzieliśmy się co zjada Rybik a co zjada rybika. Pod obserwacje trafiają też przynoszone ze spacerów różnego rodzaju pająki, gąsiennice i stonogii.

Uprawa lewitujących roślin ;) Sami je "zrobilismy"

Podlewanie spryskiwaczem daje dużo frajdy (i ćwiczy mikromotorykę rąk)

Szukamy znaków wiosny i sami zostawiamy jej znaki (powitania)

Na naszych stronach nie publikujemy treści, o którą Państwo zapytaliście lecz zapraszamy do lektury innych treści o alternatywnej edukacji. Nasza wolna szkoła demokratyczna, zlokalizowana jest na warszawskim Ursynowie przy ulicy Dzierzby.

Zależnie od Państwa zainteresowania zapraszamy do zapoznania się z ideą edukacji alternatywnej w postaci szkoły demokratycznej, bądź też na strony o naszej działającej szkole. Prezentujemy filmy o szkole demokratycznej, artykuły w prasie i audycje radiowe i telewizyjne, publikacje książkowe oraz zapraszamy na blog prowadzony przez społeczność szkoły i do obejrzenia zdjęć z naszej szkoły demokratycznej.

Zapraszamy do lektury i kontaktu.

Z przyjemnością informujemy, że Fundacja Wolnego i Otwartego Oprogramowania objęła nasz projekt Patronatem. Razem stworzymy środowisko technologiczne, które będzie wspierało świadomy rozwój dzieci jako twórców a nie wyłącznie konsumentów.

Przygotowaliśmy gotowy formularz zgłoszeniowy. Do pobrania tutaj

----------------------------------------------

Zakładamy Szkołę Demokratyczną w Warszawie. Nasza szkoła będzie zlokalizowana na południowych obrzeżach Warszawy. Więcej informacji znajdziesz w zakładce "o Nas".

1) Jeśli jesteś rodzicem i chcesz aby Twoje dziecko od września chodziło do pierwszej w Warszawie Szkoły Demokratycznej, wyślij maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podaj liczbę i wiek dzieci, skontaktujemy się z Tobą kiedy ruszy rekrutacja.

2) Chcesz współtworzyć szkołę, tzn. jesteś gotów włożyć dużo pracy i własnych zasobów aby taka szkoła powstała już we wrześniu 2013, wyślij maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i napisz co chcesz zrobić.

3) W innej sprawie napisz maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W Warszawie rusza także we wrześniu 2013 Wolna Szkoła na Bielanach, w Poznaniu Szkoła Trampolina, w Łodzi Przyjazna Szkoła a także w 2014 r. szkoła w Świętochowie.

Od 24 kwietnia, projekt Szkoły Demokratycznej na Południu Warszawy jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenie Szkół Demokratycznych EUDEC a także AERO, amerykańskiej organizacji zrzeszającej innowatorów edukacyjnych -  pod nazwą (tymczasową) Granada Free

eudec_logoaero