barbara izydorczyk

Barbara Izydorczyk - zajęcia z nauk ścisłych

Ukończyłam Politechnikę Warszawską oraz Podyplomowe Studium Pedagogiczne. Wiele lat pracowałam w szkole państwowej a obecnie od 3 lat spełniam się w Szkole Demokratycznej. Moją pasją jest edukacja. Lubię dzielić się wiedzą , szukać nowinek naukowych  i przekazywać je młodym ludziom w sposób ciekawy i zrozumiały. Uczę ich zadawania pytań "dlaczego tak się dzieje? To rozbudza ciekawość i wciąga w interesujący świat. Lubię rozmowy z dziećmi, lubię poznawać ich świat. Bardzo dużo się od nich uczę. Ciągle...

Marta Woźniak

Marta Woźniak - zajęcia rękodzielnicze

W Wolnej Szkole działam z dziećmi warsztatowo: projektujemy, konstruujemy, lepimy z gliny i śpiewamy piosenki. Jestem absolwentką kulturoznawstwa i animacji kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Współtworzę projekt Muchy Samochwały, w ramach którego od 2009 roku prowadzę warsztaty artystyczne, spotkania wokół książek dla dzieci, kreatywne urodziny i Bajkowiska. Współpracowałam między innymi z Instytutem Teatralnym, Wydawnictwem Dwie Siostry, Sztukarnią, Atelier Foksal, Teatrem Węgajty i Stowarzyszeniem Teatralnym Remus.

Jestem instruktorką rękodzieła artystycznego, tworzę ceramikę dekoracyjną i użytkową. Prowadzę pracownię ceramiczną w ramach Aktywnego Domu Alternatywnego A.D.A, współtworzę Autonomiczną Przestrzeń Edukacyjną. Gram na akordeonie, śpiewam, ćwiczę jogę i tajski boks. Po mieście poruszam się na rowerze, a po świecie kamperem.

Małgorzata Chrzanowska

Małgorzata Chrzanowska - opieka nad najmłodszymi, zajęcia plastyczne i teatralne

Jestem absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, współpracującą z teatrami Sceną Elffów, Teatrem Kwadrat i Sceną Marionetek Warszawskiej Opery Kameralnej, a także ze studiami dubbingowymi Start International Polska, BTI Studio, Studio Sonica. Wielokrotnie brałam udział w międzynarodowych projektach i warsztatach teatru fizycznego.

Uczestniczyłam w wymianie studenckiej Erasmus w Hiszpanii, gdzie wzbogaciłam swój warsztat o kolejne techniki aktorskie. Oprócz teatru dużą radość sprawia mi wykonywanie prac manualnych takich jak: malowanie, rysowanie, szycie, szydełkowanie, ozdabianie ubrań, projektowanie i wykonywanie lalek oraz masek teatralnych.

Jestem zwolenniczką aktywnego trybu życia. Uprawiałam akrobatykę, woltyżerkę, szermierkę, jazdę konną, taniec, acroyogę, a od kilku lat dużo czasu poświęcam na wspinaczkę górską i sportową oraz yogę. Wszystkie te pasje i aktywności wykorzystuję w Wolnej Szkole w pracy z dziećmi tak jak robię to jako animatorka kultury, prowadząc warsztaty artystyczne.

Kasia Bakuła photo

Kasia Bakuła - opiekuje się najmłodszą grupą (od 3 do 6 lat)

Jestem Kasia, pracuję w Wolnej Szkole od września 2017, zajmuję się grupą przedszkolną. Wcześniej moje życie zajmowały głównie studia (dużo pedagogiki, trochę slawistyki) i harcerstwo (w którym ciągle działam na tyle, na ile mogę). Jestem miłośniczką lasu (jak ostatnio obliczyłam, spędziłam w nim 1,5 roku życia podsumowując wszystkie obozy harcerskie!), kotów (tak bardzo, że jednego mam na skórze) i swoich własnych żartów, które jednak bawią tylko koneserów. Dużo myślę o podróżach i filmach, które zobaczyłam lub chcę zobaczyć.

Basia Grzybowska photo

Basia Grzybowska - prowadzi zajęcia i warsztaty plastyczne i teatralne

Z wykształcenia jest pedagożką, ma wiele doświadczeń w pracy w ogranizacjach pozarządowych. W Wolnej Szkole prowadzi warsztaty plastyczne, zajęcia teatralne i performance. Wspiera opiekunów grup szkolnych.