Fundacja Wolna Szkoła zaprasza 10 czerwca w środę o godzinie 17.00 na spotkanie informacyjne dla Rodziców i Dzieci zainteresowanych uczestnictwem w projekcie Szkoły Demokratycznej. Chętnie pokażemy naszą szkołę i opowiemy jak wygląda codzienność w projekcie. Osoby planujące wizytę w szkole prosimy o rejestrację przez poniższy formularz.

Formularz elektroniczny

Podczas spotkania chcemy Państwu pokazać i opowiedzieć, jak działa nasz projekt i jaka jest nasza specyfika. Dlatego nie będziemy opowiadać ogólnie o edukacji demokratycznej, ani o doświadczeniach związanych z zakładaniem szkoły demokratycznej. Bardzo prosimy o zapoznanie się z już dostępnymi materiałami i literaturą. Poza polecaną literaturą (lista znajduje się na naszej stronie internetowej) i już zamieszczonymi filmami / filmikami polecamy szczególnie te filmy dokumentalne:

O ile to możliwe sugerujemy aby na spotkaniu obecni byli wszyscy opiekunowie prawni dziecka / dzieci; z doświadczenia wiemy (sami braliśmy udział w takich spotkaniach w poprzednich latach), że rodzicom może być trudniej skupić się na całym spotkaniu jeśli są również dzieci, ze swojej strony nie zapewniamy opieki nad dziećmi.

Do zobaczenia