Agnieszka SteinJestem psychologiem. Od 1999 roku pomagam dzieciom i ich rodzicom radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach, jakie pojawiają się w wielu rodzinach. Udzielam indywidualnych konsultacji w trudnościach wychowawczych. Pomagam rodzicom w rozpoznawaniu trudności rozwojowych i podpowiadam, jak wspierać dzieci przechodzące przez różne trudne dla nich sytuacje.

Specjalizuję się w pracy w nurcie Rodzicielstwa Bliskości, a więc za podstawowy czynnik tworzący skuteczną opiekę rodzica nad dzieckiem uważam ich wzajemną relację. W pracy z różnymi trudnościami dzieci stosuję podejście niedyrektywne, oparte na zaufaniu do kompetencji dziecka i podążaniu za jego potrzebami. Prowadzę stronę: www.dzikiedzieci.pl

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Warszawskim w 1999 roku. Swoją wiedzę i umiejętności doskonaliłam dzięki udziałowi w Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej ze specjalizacją w pomocy dziecku i rodzinie. Ukończyłam też: I stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Roczny Trening Porozumienia bez Przemocy i wiele innych szkoleń związanych z pracą z dziećmi i rodzicami.

Pracowałam w dwóch Domach Dziecka – w Warszawie i w Radomiu. Współpracowałam z Ośrodkiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Dom”, gdzie prowadziłam warsztaty umiejętności wychowawczych i udzielałam indywidualnych konsultacji w sprawach dzieci podopiecznym ośrodka. Współpracowałam z Fundacją Mederi, Koordynowałam też program „Asystent rodziny” prowadzony dla OPS Wola. Przez pięć lat pracowałam jako psycholog w Gimnazjum Gminnym w Dębem Wielkim. Obecnie współpracuję z przedszkolami Montessori: Słonecznik i Montessori Academy oraz z Centrum Edukacji Montessori i Fundacją Wolna Szkoła. Szkolę profesjonalistów pracujących z dziećmi – nauczycieli, nauczycieli przedszkola i pracowników żłobków.

Prywatniejestem mamą wspaniałego 9-latka, uwielbiam czytać i polecać innym dobre książki. Odpoczywam z dala od cywilizacji.