Agnieszka Kocińska

Jestem polonistką, animatorką kultury i amatorką śpiewu. Skończyłam pięcioletnie studia polonistyczne na Uniwersytecie Warszawskim oraz Animację Kultury w Instytucie Kultury Polskiej. Obecnie uczę się w Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. Pracowałam z dziećmi w charakterze animatorki , opiekunki, współpracowałam z Fundacją Mama, z Domem Kultury Świt, z Białołęckim Ośrodkiem Kultury, z Teatrem Stella Pollaris w Norwegii. Prowadziłam zajęcia adaptacyjne, umuzykalniające, teatralne dla dzieci w różnym wieku, od 2 do 10 lat. Skończyłam szkolenie Taniec kreatywny dla dzieci. Z wolną edukacją miałam kontakt, odbywając staż w Odpowiedzialnej Szkole Demokratycznej na Bielanach.

W Wolnej Szkole będę uczyć języka polskiego, chętnie pomogę w przygotowaniach do egzaminów. Będę opiekować się grupą najmłodszych dzieci. Będzie ze mną można pisać, rysować, wyklejać, malować, czytać i wymyślać niestworzone historie. Podziwiam w dzieciach ich niewyczerpujące się pokłady pomysłów, które stają się impulsami do tworzenia niesamowitych sytuacji i opowieści, otwartego przeżywania świata.

Chciałabym wzbudzić potrzebę dotknięcia tego, czym jest, czym może być teatr. Z różnych stron: od strony widza – poprzez wyjścia do teatrów, a także od strony aktora – poprzez prowadzenie zajęć teatralnych. Ważnymi dla mnie osobami są Jan Dorman i Janusz Korczak.

Będę również śpiewać dzieciom, jak najwięcej, przy każdej możliwej okazji, zachęcać do wspólnego śpiewania. Z zamiłowania śpiewam pieśni tradycyjne z różnych rejonów świata i uczę się grać na ukulele.