Aga Modzelewska

Jestem absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW, specjalizującą się w językach angielskim i hiszpańskim. Miałam być mediewistką, biolożką morską, tłumaczką, ale na studiach odkryłam w sobie pasję nauczania – i tak zostałam lektorką, a później nauczycielką. Działam też w dogoterapeutycznym Stowarzyszeniu Zwierzęta Ludziom. Uprawiam sporty z psami, obecnie skupiając się na posłuszeństwie sportowym (obedience).

Do Wolnej Szkoły trafiłam, gdyż tak po prostu musiało być. Kolejne lata pracy z dziećmi w szkołach językowych niosły ze sobą wiele ważnych doświadczeń, ale też ciągłe pytanie, jak uczyć i jak być z dziećmi, by nie przeszkadzać im w rozwoju i by nie podcinać im skrzydeł. Odpowiedź znalazłam właśnie w idei i w praktyce Wolnej Szkoły.

Mam nadzieję, że będąc z dziećmi w Wolnej Szkole uda mi się pokazać im, że języki obce są zarazem kluczem do nowych światów, jak i fascynującym światem samym w sobie. Chciałabym też, jako że kocham życie i pracę z psami, podzielić się tą pasją, ponieważ uważam, że bycie przewodnikiem psa pozwala spojrzeć na świat i na siebie z zupełnie innej perspektywy – a jeśli nawet własnego psa się nie ma, sam kontakt z tymi czworonogami wiele daje. Uwielbiam czytać, wymyślać i opowiadać historie, przez wiele lat grałam w gry fabularne (RPG), głęboko wierzę w moc długich rozmów, radość sprawia mi słuchanie opowieści innych, ponownie odkrywam w sobie od dawna uśpioną fascynację fizyką. Jestem ogromnie ciekawa, gdzie dotrzemy w naszej wspólnej podróży.